Η εκπαιδευτικός του σχολείου μας και συγγραφέας  κ. Χριστίνα Μακρή παρουσίασε στους μαθητές και τις μαθήτριες το πρώτο της παραμύθι με τίτλο "Μις Κουμπί",  το οποίο εκδόθηκε πρόσφατα. Πρόκειται για μια όμορφη ιστορία με ηρωίδα μια μικρή ποντικίνα, η οποία καταφέρνει να πραγματοποιήσει το όνειρό της μέσα από μεγάλη προσπάθεια και επιμονή, όταν οι άλλοι επέμεναν να τα παρατήσει και να συμβιβαστεί.

Τα παιδιά άκουσαν την αφήγηση, συζήτησαν, ζωγράφισαν, έφτιαξαν ωραίους σελιδοδείκτες με κουμπιά και κατάλαβαν πόσο σημαντικό είναι να κυνηγάμε τα όνειρά μας.

Ευχόμαστε από καρδιάς στη Χριστίνα καλή επιτυχία στο βιβλίο της και να συνεχίσει να μας χαρίζει κι άλλες λογοτεχνικές ιστορίες με μηνύματα γεμάτα αξίες και θετικές στάσεις ζωής. Άλλωστε σε λίγο καιρό θα έχει τη μεγαλύτερη έμπνευση της ζωής της !!!!